QS6500BT Đầu đọc mã vạch Datalogic QS 6500 BT
Mã SP: QS6500BT
Đánh giá: 0
Bình luận: 0
Lượt xem: 1396
Tình trạng: Còn hàng
Icon Giao hàng sau 4 giờ kể từ lúc đặt hàng
CHÍNH SÁCH BÁN HÀNG
  • Cam kết hàng chính hãng 100%
  • Tất cả linh kiện đều bảo hành 3 năm
  • Đổi trả nếu lỗi kỹ thuật trong 7 ngày
  • Vệ sinh , cài soft miễn phí trọn đời
  • Utraview hỗ trợ từ xa 5 lần trong 2 tháng đầu
HOTLINE HỖ TRỢ
Chăm sóc khách hàng: 0976.141.086
Tư vấn mua hàng: 0913.084.164
Tư vấn kỹ thuật: 0348.141.678
Đánh giá QS6500BT Đầu đọc mã vạch Datalogic QS 6500 BT
Hãng sản xuất : DATALOGIC
Tốc độ quét : 450 scan/s
Cổng kết nối : • USB
• RS232
• PC keyboard
• IBM 468X/469X
• Bluetooth
Kích thước (mm) : 74 x 94 x 155mm
Trọng lượng (g) : 340
Mô tả chi tiết
Cordless Communications
  • Bluetooth Wireless Technology
    • Protocol
      • Bluetooth 1.2 Certified Class 2
    • Radio Frequency
      • 2.4 GHz
    • Radio Range (Open Air)
      • 10.0 m / 32.8 ft
Decoding Capability
  • 1D / Linear Codes
    • Autodiscriminates all standard 1D codes including GS1 DataBar™ linear codes
  • Stacked Codes
    • Code 16K
    • EAN/JAN Composites
    • GS1 DataBar Composites
    • GS1 DataBar Expanded Stacked
    • GS1 DataBar Stacked
    • GS1 DataBar Stacked Omnidirectional
    • MicroPDF417
    • PDF417
    • UPC A/E Composites
Electrical
  • Battery
    • Battery Type
      • Lithium-Ion, 800 mAh
    • Charge Time
      • External Power
        • Slow Charge Cradle
          8 Hours
        • Standard Charge Cradle
          2.5 Hours
    • Reads per Charge
  • Cradle Indicator LEDs
    • Battery Charging (Red)
    • Charge Completed (Green)
    • Power/Data (Yellow)
  • Current
    • Operating (Typical)
      • 220 mA @ 5 VDC, 120 mA @ 10 VDC
      • Charging
        1,200 mA @ 5 VDC, 480 mA @ 10 VDC
      • Slow Charge Cradle
        500 mA @ 5 VDC
  • Input Voltage
    • +4.5 to 14 VDC +/- 5%
Environmental
  • Ambient Light
    • 80,000 lux
  • Drop Resistance
    • Withstands repeated drops from 1.5 m / 5.0 ft onto a concrete surface
  • ESD Protection (Air Discharge)
    • 25 kV
  • Humidity (Non-Condensing)
    • 5 - 95%
  • Particulate and Water Sealing
    • IP52
  • Temperature
    • Operating
      • 0 to 50 °C / 32 to 122 °F
    • Storage/Transport
      • -40 to 70 °C / -40 to 158 °F
Interfaces
  • IBM 46xx
  • Keyboard Wedge
  • OEM (IBM) USB
  • RS-232
  • USB
  • Wand
  • Multiple Interfaces Available
Physical Characteristics
  • Colors Available
    • Black
    • Grey
  • Dimensions
    • Cradle
      7.4 x 9.4 x 15.5 cm / 2.9 x 3.7 x 6.1 in
    • Reader
      18.0 x 7.4 x 11.2 cm / 7.1 x 2.9 x 4.4 in
  • Weight
    • Cradle
      340.2 g / 12.0 oz
    • Reader
      280.0 g / 9.9 oz (With Batteries)
Reading Performance
  • Imager Sensor
    • CCD Solid-state 2048 pixels
  • Light Source
    • Illumination
      • 630 nm Visible Red Diode
  • Print Contrast Ratio (Minimum)
    • 30%
  • Read Rate (Maximum)
    • 450 reads/sec.
  • Reading Angle
    • Pitch
      • +/- 60°
    • Roll (Tilt)
      • +/- 45°
    • Skew (Yaw)
      • +/- 55°
  • Reading Indicators
    • Beeper (Adjustable Tone)
    • Good Read LED
  • Resolution (Maximum)
    • 0.130 mm / 5 mils